Tłumaczenia symultaniczne, czyli tłumaczenie “Na żywo” podczas wydarzeń dwujęzycznych. Zapewniamy dźwiękoszczelną budkę dla tłumaczy oraz niezawodny system Bosch. Każdy uczestnik wydarzenia dostaje specjalny odbiornik wraz ze słuchawkami, na którym może wybrać jaki język chce słuchać.

Sygnał oryginalny oraz tłumaczony możemy dystrybuować dla mediów oraz na potrzeby rejestracji dźwięku.

Każda konferencja, spotkanie czy event biznesowy nabierają prestiżu, jeśli podczas ich realizacji na scenie pojawią się branżowe autorytety. Wielu specjalistów pochodzi jednak zza granicy, a przygotowanie ich wystąpienia wymaga wparcia ze strony tłumacza. Tłumaczenia symultaniczne to także nieodłączna część eventów realizowanych dla dużych korporacji, które wyróżnia międzynarodowe środowisko złożone z pracowników mówiących różnymi językami. Pomożemy Ci  zorganizować konferencję lub spotkanie, których treść będzie zrozumiała dla każdego uczestnika niezależnie od języka, jakim się posługuje. Naszą specjalnością są rzetelne i profesjonalne tłumaczenia symultaniczne. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Trójmiasto – zapewnimy Ci wysokiej jakości sprzęt oraz fachową obsługę techniczną na terenie całego kraju.

Tłumaczenia symultaniczne (Warszawa, cała Polska)

Profesjonalne tłumaczenia symultaniczne (Warszawa, inne miasta) wymagają najwyższej jakości dźwięku. W tej kwestii stawiamy na innowacyjność, wykorzystując renomowany sprzęt marki Bosch. Bezprzewodowe urządzenia wysokiej klasy jednego z najchętniej wybieranych producentów rozwiązań konferencyjnych to gwarancja komfortu i niezawodności. Tłumaczenia symultaniczne (Warszawa, inne miasta) wymagają wdrożenia perfekcyjnie dopracowanych rozwiązań w dwóch obszarach. Po pierwsze, dokładamy wszelkich starań, aby w pełni zharmonizować pracę konferansjerów i prelegentów wraz z tłumaczami. Po drugie, dbamy o wygodę uczestników wydarzenia, oferując im doskonały odsłuch.

Na czym polegają tłumaczenia symultaniczne?

Miejsce dla tłumacza przygotowane jest w specjalnej kabinie, której ściany są w pełni dźwiękoszczelne. W trakcie konferencji lub spotkania biznesowego jednocześnie pracować może kilku tłumaczy, realizujących przekłady na różne języki. Każdy z uczestników eventu, który mówi w innym języku niż obowiązujący podczas spotkania, otrzymuje zestaw – odbiornik oraz słuchawki, który łączy go z tłumaczem. Zaawansowana technologia zapewnia urządzeniom możliwość transferowania dźwięku w sposób całkowicie bezprzewodowy, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po Sali, podczas gdy są realizowane tłumaczenia symultaniczne. Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław – nie ma dla nas znaczenia, gdzie organizujesz swój event. Mimo że nasza siedziba mieści się w stolicy, możemy wesprzeć Cię w dowolnej lokalizacji, realizując zlecenia na terenie całego kraju.

Tłumaczenia symultaniczne (Warszawa i inne miasta) – jakie mają zalety?

Tłumaczenia symultaniczne to jeden z najczęściej stosowanych sposobów zorganizowania tłumaczeń podczas konferencji czy prestiżowych spotkań biznesowych. Idealnie sprawdzają się podczas realizacji eventów z dużą liczbą uczestników, a także przedsięwzięć wielojęzycznych. Ich przeciwieństwem są tłumaczenia konsekutywne, podczas których tłumacz przebywa tuż obok osoby mówiącej, i na bieżącą przekłada jej słowa na obcy język. Ponieważ tłumaczenie następuje dopiero po zakończeniu określonego fragmentu wypowiedzi, niemal dwukrotnie wydłuża się czas każdej prezentacji. Tłumaczenia symultaniczne nazywane są równoległymi, ponieważ dzięki innowacyjnej technologii tłumacz słyszy w słuchawce głos osoby mówiącej i na bieżąco może tłumaczyć przekazywane przez nią treści. W rezultacie tłumaczenie odbywa się znacznie szybciej, a cały event niepotrzebnie się nie przeciąga. Ze względu na fakt, że tłumacze pracują w pełnym skupieniu, w trakcie długotrwałych przedsięwzięć co pół godziny następuje zmiana wśród osób dokonujących tłumaczeń. Zdając sobie sprawę, że tłumacze symultaniczni zobowiązani są pracować szybko i bezbłędnie, z największą starannością dbamy o zaplecze techniczne, które zapewni im doskonałą słyszalność podczas wykonywania obowiązków.

Zrozumiałe tłumaczenia i skuteczna komunikacja podczas eventów to zasługa zarówno kompetencji tłumacza, jak i nowoczesnego sprzętu. Skorzystaj z pomocy specjalistów przy organizacji wielojęzycznego przedsięwzięcia. Postaw na profesjonalne i przebiegające bez zakłóceń tłumaczenia symultaniczne (Warszawa, cała Polska) realizowane przez Sound2day. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!